Atrakcje Nowego Sącza – co warto zobaczyć?

Wyjątkowe miasto na wakacje, takie, którego urok długo pozostanie w pamięci, miejsce imprez i wielu nowych ekscytujących znajomości… Jeżeli to jest właśnie to, co marzy Ci się jako idealne lokum do spędzenia swojego urlopu – w Nowym Sączu na pewno nudzić się nie będziesz! Być może nie jest typowe jak inne, położone nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Wciąż jednak zdumiewa swoją architekturą i zaprasza oraz kusi swoimi walorami. Przede wszystkim w nocy ma dużo do zaoferowania – życie nocne kwitnie tu aż miło, ale także w ciągu dnia będziesz mógł zobaczyć wiele ciekawych rzeczy.

Przede wszystkim, będąc w Nowym Sączu, zwróć uwagę na ratusz, znajdujący się w samym centrum przestrzennego placu. Wrażenie, jakie sprawia, jest interesujące – niesamowity kształt docenią zwłaszcza Ci, którzy pasjonują się architekturą na co dzień. Wśród atrakcji, obok których nie możesz przejść obojętnie, znajdziesz także zamek. Wybudowany w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego jest jedną z pozostałości z dawnej, przemienianej z drewnianej na murowaną Polski. W zasadzie do dnia dzisiejszego pozostały tylko ruiny, w tym znikoma część niegdyś wspaniałego grodu, ponieważ od XVII wieku, systematycznie tracił swą świetność – niszczony był podczas wojny szwedzkiej, ostatecznie zrujnowany w 1945 roku przez bombę. Obecnie mówi się o możliwości zrekonstruowania i całkowitej odbudowie. Na pewno docenisz również przepiękne walory krajobrazowe Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz Miasteczka Galicyjskiego – wśród tych pomników dawnych czasów nie sposób przejść obojętnie! Znajduje się tu wiele historycznych obiektów, które są świadkami kulturowych dziejów. To jedne z najciekawszych miejsc kulturowych i obowiązkiem każdego turysty powinno być ich zwiedzenie.

Innych obiektów w Nowym Sączu nie brakuje. Nie brakuje też miejsc, w których można zatrzymać się na noc. Noclegi charakteryzują się przystępną ceną, wiele z nich ma adekwatny stosunek jakości do ceny. Dzięki temu możesz skutecznie wybrać coś dla siebie. Baza noclegowa jest przystosowana na przyjęcie dużej ilości turystów, co sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy ma nastąpić wydarzenie kulturowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>