Ciekawe miejsca w okolicach Szczyrku

Głównym ośrodkiem sportów zimowych i polskiego narciarstwa jest Szczyrk. Położony on jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy. Co roku miasto odwiedzają prawdziwe tłumy amatorów sportów zimowych. Baza noclegowa jest w stanie zapewnić lokum wszystkim gościom. Pokoi można szukać w schroniskach, apartamentach, ośrodkach wypoczynkowych, gospodarstwach i w hotelach (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczyrk,0.html). Wybór jest naprawdę ogromny. Dziewięć tysięcy miejsc czeka na podróżnych o każdej porze roku.

W mieście działa pierwsza w Polsce kolejka krzesełkowa na Skrzyczne. Ze Skrzycznego prowadzi siedem tras zjazdowych. Obok Kasprowego Wierchu, jest to najlepsza baza narciarska w Polsce z bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturą sportową. Tym co przyciąga najbardziej są doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Świadczy o tym już sam fakt, że w Szczyrku trenują przed zawodami największe gwiazdy sportu. Bliskość Górnego Śląska oraz bardzo dobre połączenia kolejowe i drogowe sprawiają, że sezon turystyczny w Szczyrku trwa niemal cały rok, a istotną rolę odgrywa także turystyka weekendowa.

Wybierając się w podróż do tej uroczej miejscowości, warto zaplanować też zwiedzanie pobliskich miejsc. Wisła, Brenna, Istebna, Żywiec, Węgierska Górka to tylko niektóre z miejscowości, które powinno się zobaczyć. Obowiązkowo należy odwiedzić miejsce, gdzie swój początek bierze królowa polskich rzek – Wisła. Jest to pod szczytem Baraniej Góry, który jest drugim pod względem wielkości wierzchołkiem Beskidu. Poza wspomnianym źródłem, ciekawostką są rosnące na stokach góry 300-letnie jesiony. Na szczycie powstała wieża widokowa, z której rozciąga się wspaniały widok na całą okolicę. Bardzo ciekawą propozycją na spędzenie czasu jest wędrówka czy podróż szlakiem jaskiń. Do wyboru mamy trzy jaskinie: Lodową, Malinowską, Salmopolską oraz Grotę Klimczoka. Niektóre z nich lepiej zwiedzać latem czy jesienią, kiedy śnieg i lód nie utrudnia przemieszczania się wąskimi szczelinami i korytarzami.

Przyjazd do Szczyrku na wakacje z całą rodziną to bardzo dobry pomysł. Każdy bez wyjątku znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził. Jest to miejscowość, gdzie w otoczeniu pięknych krajobrazów można się wyciszyć i naprawdę odpocząć. Szczyrk to niekoniecznie pomysł jedynie na zimowy relaks. Jest tutaj pięknie o każdej porze roku, bo każda oferuje coś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>