Jarosławiec – aktywny wypoczynek nad Bałtykiem

Wielu wczasowiczów, którzy co roku ciągną nad Bałtyk, chce po prostu poleżeć na plaży i wykąpać się w morzu. Inni wolą jednak spędzić wakacje w sposób bardziej aktywny, poprawiając przy okazji kondycję organizmu i wzmacniając zasiedziałe mięśnie.

Jarosławiec, miejscowość nadmorska, w której można uprawiać liczne sporty, a na przyjezdnych czeka spora baza noclegowa, stanowi znakomite miejsce dla turystów, którzy lubią wypoczywać w ruchu. Latem gmina i lokalny sportowy klub organizują wspólnie biegi wzdłuż plaży. Chętni do wzięcia udziału w jednym z biegów przełajowych na piasku, rozgrywanych na różnych dystansach, mogą zapisać się na niego z wyprzedzeniem. Szczegółowe warunki i daty imprez biegowych można znaleźć na stronach internetowych tutejszej gminy i klubu biegowego.

Osoby zainteresowane wyprawami na dłuższych odcinkach mają do dyspozycji wiele tras pieszych oraz szlaków wyznaczonych specjalnie dla rowerzystów, prowadzących wzdłuż wielkich skalnych klifów z punktami widokowymi i jasnych, piaszczystych plaż okolonych majestatycznymi wydmami porośniętymi unikalną florą Bałtyku, niewielkich jezior oraz pasma lasu. Takie spacery, podczas których wdycha się nasycone jodem krystalicznie czyste morskie powietrze, wspaniale poprawiają zdrowie i zwiększają tolerancję wysiłku. W dwóch stadninach chętni mogą przejechać się konno po okolicy i pomóc w pielęgnacji rumaków. Nieopodal znajduje się także pole do mini-golfa z dziewięcioma dołkami oraz korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej i innych gier zespołowych. Jest tu także baza, w której można grać w paintball [wejdź na: wikipedia.org]. Po aktywnym i ciekawie spędzonym nad wodą dniu warto skorzystać z usług spa, oferowanych w pobliskich ośrodkach. Dostępne są tu masaże, zabiegi zdrowotne i regenerujące, oczyszczanie skóry i wyszczuplanie. Można korzystać z grot solnych, łaźni parowych oraz usług rehabilitantów i trenerów fitnessu. Zainteresowani znajdą tu dla siebie wiele atrakcji sportowych i rekreacyjnych.

Dla tych, którzy tu wykupili sobie noclegi [wejdź na: meteor-turystyka.pl], Jarosławiec okaże się znakomitym miejscem na pobyt nad morzem. Tutaj można popływać, pospacerować lub pojeździć na rowerze w okolicy o zdrowym mikroklimacie i uprawiać sporty, zarówno wodne jak i lądowe. Wczasowicze mają w tym kurorcie także dostęp do szerokiej gamy usług typu spa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>