Niepowtarzalny charakter Poddąbia

Poddąbie to niewielka osada nad Bałtykiem, na skraju Słowińskiego Parku Narodowego (więcej szczegółów pod hasłem słowiński pn). Wysokie brzegi klifowe, a także lasy bukowo-sosnowe to główne atrakcje wsi i okolic. Zastanawiacie się jak wygląda zaplecze noclegowe w tej małej miejscowości? Wbrew pozorom, ta niewielka osada posiada bardzo szeroką i zróżnicowaną bazę noclegową. Składają się na nią: ośrodki wczasowo-wypoczynkowe, domki letniskowe, kwatery prywatne oraz agroturystyki (więcej szczegółów pod hasłem noclegi z Meteora w Poddąbiu). Wiele z tych obiektów posiada plac zabaw dla dzieci, a także ogrodzony teren na którym można rozpalić grilla.

Poddąbie to rybacka osada położona bezpośrednio nad Morzem Batyckim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wczasowiczów i wzmożonym ruchem turystycznym. Przez wiele lat niedoceniana i ironicznie nazywana „końcem świata” wioska, obecnie przeżywa swój renesans. Powodów tego nagłego zainteresowania jest wiele. Jednym z nich jest zachowany do dzisiejszych czasów niepowtarzalny charakter rybackiej wioski. Podczas, gdy pobliskie miejscowości podążały z duchem czasu i całkowicie przekształciły się w turystyczne kurorty, Poddąbie połączyło w sobie nowoczesność kurortu i tradycję nadbałtyckiej osady. Dzięki temu obecnie może potencjonalnym gościom zaoferować o wiele więcej niż konkurencyjne miejscowości. Drugą zaletą jest piękno i naturalność nadmorskiej przyrody. Piaszczyste plaże, cieniste zagajniki i lasy oraz strome klify, z których rozciągają się malownicze widoki to urzekające obrazki, którym coraz mniej osób potrafi się oprzeć. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, dla osób mieszkających w dużych miastach, taka mała i cicha wioska jest bardzo atrakcyjna i przyciągająca. Niestety, specyficzny klimat i atrakcyjność Poddąbia z czasem przeminą. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów. Naturalny proces rozwoju miejscowości jest nie do zahamowania i dlatego właśnie warto odwiedzić Poddąbie, zanim utraci swój niepowtarzalny klimat i charakter. Wielbicielom odpoczynku na nadbałtyckich plażach polecamy również Jarosławiec (więcej szczegółów pod hasłem Jarosławiec – aktywny wypoczynek), szczególnie dla osób kochających sport i aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>