Pałac w Trzęsaczu – Pomorze Zachodnie

Dzisiejszy tekst poświęcony będzie budowli, która stanowi wspaniałą atrakcję turystyczną dla osób przyjeżdżających nad Morze Bałtyckie. Mowa tutaj o pałacu w Trzęsaczu, czyli miasteczku turystycznym, które położone jest w północno-zachodniej Polsce. Miejscowość leży na Pobrzeżu Szczecińskim i posiada kąpielisko morskie.

Budowla ta powstała w siedemnastym wieku, choć konkretnej daty rozpoczęcia prac nad nią niestety nie znamy. Jedyną informacją jest to, że w tym samym miejscu istniała wcześniej inna budowla, która musiała ulegać już wtedy znacznemu zniszczeniu. Co ciekawe, pałac wielokrotnie ulegał modernizacji. Pierwszej przebudowy dokonano w osiemnastym wieku, kiedy to dobudowano wschodnie skrzydło. Największy remont czekał budowlę jednak dużo później. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku rozbudowano pałac o kolejne skrzydło, które oparte jest na dziesięciu osiach. Dzięki tej modernizacji budynek znacznie się poszerzył. Pałac stanowi obowiązkowy punkt do zwiedzenia, jeśli przebywamy na urlopie w Trzęsaczu.

Oczywiście jeśli wybieramy się nad morze, nie wolno nam zapomnieć o noclegu. W szczycie sezonu może być problem ze znalezieniem czegoś w przystępnej cenie. Jednak dzięki obecności licznych baz internetowych, nie powinniśmy mieć kłopotu z wyszukaniem odpowiadającego nam miejsca do spania. Wystarczy, że w okienko wyszukiwarki internetowej wpiszemy hasło: "noclegi Trzęsacz", a na ekranie pojawi się wiele opcji do wyboru. Najlepiej będzie, jak już teraz poszukamy odpowiedniego pokoju w samym Trzęsaczu, który posiada rozbudowaną bazę noclegową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>