Po schodach na szczyt kołobrzeskiej latarnii

Kołobrzeg jest znanym kurortem, którego historia jest bardzo długa, sięga bowiem aż VII wieku. Co roku przyjeżdża tu spora ilość turystów – część z nich to kuracjusze chcący wypocząć w uzdrowisku, inni natomiast po prostu chcą odetchnąć nad morzem: korzystać z plaż, a także zwiedzać interesujące miejsca. Warto poznać wszystkie atrakcje tego uroczego zakątka Polski.

Chyba każda osoba decydująca się na spędzenie wakacji nad morzem chce poświęcić możliwie najwięcej czasu nad wodą. W Kołobrzegu można opalać się na plaży, która robi wrażenie na każdym. Dzieje się tak, ponieważ jest ona piaszczysta, szeroka i wyjątkowo długa (blisko 6 km), więc każdy turysta bez problemu może na niej znaleźć odpowiadające mu miejsce. Rzecz jasna przy niej wytyczone są kąpieliska, które w okresie wakacyjnym są strzeżone przez ratowników.

Wczasowicze, którzy czas spędzony w Kołobrzegu chcą wykorzystać możliwie najlepiej powinni postawić na intensywne zwiedzanie miasta, ponieważ na przestrzeni wieków powstało tam wiele budowli wartych uwagi. Jednym z najbardziej znanych jest Bazylika Konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budowa świątyni rozpoczęła się już w XIV wieku, choć ostatecznie ukończono ją dopiero 200 lat później. Dzisiaj zwiedzając to miejsce warto zwrócić szczególną uwagę na drewniany żyrandol, krucyfiksy, a także chrzcielnicę, która pochodzi z połowy XIV wieku. Kolejnym miejscem, do którego warto się wybrać wypoczywając jest Latarnia Morska. Została wybudowana w 1945 roku, jest stosunkowo niewysoka, mierzy bowiem 26 m, jednakże przykuwa uwagę większości turystów, ponieważ jest bardzo efektowna. Latarnię można zwiedzać, możliwe jest wspięcie się po schodach na jej szczyt, z którego można zobaczyć panoramę miasta, morza oraz okolic.

Czas spędzony w Kołobrzegu z pewnością będzie obfitował w różne atrakcje, pozwoli na wypoczynek, a także odetchnięcie świeżym, nadmorskim powietrzem. Osoby chcące zdecydować się na przyjazd w to miejsce powinny pamiętać o konieczności wcześniejszej rezerwacji kwatery, ponieważ wielu turystów interesuje się pobytem właśnie w Kołobrzegu. Na terenie miasta znajdują się różne obiekty (noclegi Kołobrzegu), w których można wynająć pokój, są to na przykład: hotele, domki, letniskowe, domy wczasowe, czy pensjonaty (wszystkie obiekty można znaleźć pod linkiem „noclegi Kołobrzeg”) – baza noclegowa jest nie tylko duża, lecz także urozmaicona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>