Radków – niedocenione miejsce o wielu walorach

Rozglądając się za nieszablonowym miejscem na wypoczynek w trakcie wakacji albo też urlopu, warto zdecydować się na wypad do Kotliny Kłodzkiej. Jest tutaj bowiem wszystko, co potrzeba do naładowania akumulatorów na dalszą część roku. Ten rejon naszego kraju posiada czyste powietrze, doskonałe tereny do górskich wędrówek oraz ciszę i spokój. Sporo turystów decyduje się, odwiedzając ten obszar na radkowskie kwatery, a z tego miejsca wyrusza zwiedzać okoliczne miejscowości. Warto jednak zdać sobie sprawę, że w Kotlinie Kłodzkiej nie tylko Duszniki, Kudowa czy też Kłodzko są godne zobaczenia. Niemało walorów posiada w końcu wspomniany Radków i o tym małym miasteczku jest właśnie ten krótki przewodnik.

Owa niewielka miejscowość znajduje się w paśmie Gór Stołowych, a najłatwiej dostać tam się od strony Wałbrzycha. Z racji swojego położenia oraz bliskości z czeską granicą jest to świetna baza wypadowa po Kotlinie Kłodzkiej oraz jej okolicach. Mimo wszystko warto nie traktować Radkowa tylko jako przystani podczas wojaży po okolicy, gdyż i w samym miasteczku znajduje się sporo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia przez turystów. Nie powinno to w zasadzie być żadnym zaskoczeniem, ponieważ Radków należy do najstarszych miejscowości na ziemi kłodzkiej. Tym samym jest tam całkiem sporo różnych, interesujących z punktu widzenia turysty zabytków.

Z całą pewnością do takich miejsc zaliczyć trzeba ratusz z okresu renesansu czy też XVI-wieczny kościół św. Doroty. Pomiędzy tymi budowlami da się dostrzec zachowane do naszych czasów pozostałości po murach obronnych, pamiętających jeszcze okres średniowiecza. W dalszej kolejności nie można zaniechać wizyty w drewnianym młynie wodnym, pochodzącym z przełomu XIX i XX wieku. Warto dodać, że cały mechanizm młyna jest w dalszym ciągu opaty o sprawne elementy z tamtego czasu.

Oprócz zabytków powinno się nadmienić, że w Radkowie rozwinięta jest baza noclegowa i rekreacyjna. Najważniejszym elementem tej ostatniej jest zalew, który jest doskonałym miejscem do kąpieli, wędkowania oraz rozkoszowania się sportami wodnymi. Co więcej ów akwen wodny to swoiste centrum kulturalne i miejsce wielu imprez masowych, np. festiwalu muzyki elektronicznej czy też występów kabaretowych. Takich wydarzeń jest oczywiście znacznie więcej, a do tego nie ograniczają się one tylko do samego Radkowa, jak np. Rajd Dolnośląski. Będąc osobą bogatszą o wiedzę na temat walorów tego urokliwego miasteczka jakim jest Radków, nikt z pewnością nie pominie go już więcej w czasie wojaży po Kotlinie Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>