Spacery po Jastarni na leniwe popołudnie

Jastarnia jest jednym z ciekawszych miejsc polskiego wybrzeża. Chętnie wybierana jest przez wielu turystów każdego roku. Położona jest ona na Mierzei Helskiej, co pozwala wypoczywać nie tylko nad morzem, ale także nad wodami Zatoki Puckiej. W okolicy czeka na turystów nie tylko wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, ale także doskonale zorganizowana baza noclegowa. Znajdziemy tu na każdym kroku hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe, gdzie zaoferują nam noclegi (Jastarnia➬meteor). Jastarnia jest także doskonale skomunikowana z innymi miejscowościami, przez co jest idealną bazą wypadową, by zobaczyć Hel, Trójmiasto i Władysławowo.

Jastarnia to miejscowość, gdzie znajdziemy wiele spokojnych i cichych miejsc, nadających się na spacery. Warto wybrać się na początek na spacer po Ścieżce Przyrodniczej Torfowe Kłyle. Ścieżka powstała w 1996 roku, została wytyczona przez Grupę Badawczą Ptaków Wodnych. Można tutaj oglądać liczne gatunki ptaków. Na terenie ścieżki wyznaczono także trzy stanowiska edukacyjne. Na spacer można się także wybrać do Juraty, czyli wschodniej części Jastarni. Tam znajduje się ścieżka spacerowa, poprowadzona po stronie Zatoki Puckiej. Przy niej ustawiono ławki oraz tablice informacyjne z ciekawostkami dotyczącymi Mierzei Helskiej.

Będąc już w Juracie warto odwiedzić także deptak oraz Skwer Boginki. Można tam skorzystać z wielu atrakcji, kupić pamiątki albo zjeść smaczną rybę, a później odpocząć na skwerze. Później koniecznie trzeba odwiedzić molo o długości 320 metrów, a następnie można już wracać do centrum Jastarni.

W Jastarni również warto wybrać się na deptak, gdzie znajdują się ciekawe kawiarnie, restauracje oraz lodziarnie. Kupimy tutaj także gofry, zapiekanki, hot-dogi oraz wybierzemy coś z wielu pamiątek. Można tutaj także pograć na automatach albo zagrać w cymbergaja ze znajomymi.

Nie można też oczywiście zapomnieć o tutejszej plaży. Nie tylko odpoczniemy tu leżąc na piasku. Działają tutaj także strzeżone kąpieliska, można też pograć w gry plażowe. Na plażach od strony Zatoki Puckiej można także wynająć sprzęt wodny albo zapisać się do szkoły windsurfingu. Trzeba tu wspomnieć, że Zatoka Pucka to miejsce, gdzie wielu ludzi uprawia windsurfing oraz kitesurfing. Nic dziwnego, bo warunki są tu bardzo korzystne. Wody są płytkie, oddzielone od otwartego morza, a wieją tu bardzo silne wiatry. W Jastarni możemy także uprawiać inne sporty, jak kolarstwo oraz jogging. Znajdziemy także wiele miejsc spacerowych, a w samym mieście są także ciekawe zabytki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>